If you can't beat US join US!

Aankomende zaterdag staat de eerste thuiswedstrijd van het seizoen voor de deur.
De zaal opent zoals gewoonlijk om 18:45, de wedstrijden beginnen om 19:00.
Het is een volle bak, want zoals jullie zien spelen alle teams zaterdag!

Het bestuur wenst iedereen een prettige wedstrijd!

Speelronde 1      
Carlton 4e divisie, Afd 11 US 1 - HHW '69 BC 3
Hoofdklasse - Hoofdklasse, Afd 1 US 2 - Overbos 2
2e Klasse - 2e Klasse, Afd 3 US 3 - De Stolp 1
2e Klasse - 2e Klasse, Afd 6 US 4 - Duinwijck 15
3e Klasse - 3e Klasse, Afd 3 US 5 - De Kwakel 1
3e Klasse - 3e Klasse, Afd 4 US 6 - De Kwakel 2
4e Klasse - 4e Klasse, Afd 1 US 7 - Sparta 4
5e Klasse - 5e Klasse, Afd 3 US 8 - Uvo-Spirit 4
Heren 2e klasse - Heren 2e klasse, Afd 2 US H1 - APGS H1

User login

Upcoming Events

Tomorrow

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar

Monday, October 23rd

  1. Free Play & Training (B 1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0 T: 6 (Training group B*)
      21:00F:0 T: 6
      21:30F:3 T: 6 (Training group A*)
      22:00F:3 T: 6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.

      Group A = from 1st class regional upward
      Group B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar

Wednesday, October 25th

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar

Monday, October 30th

  1. Free Play and Training (A1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0T:6(Training group A) *
      21:00F:0T:6
      21:30F:3T:6(Training group B) *
      22:00F:3T:6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.
      A = from 1st class regional upward
      B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar

Wednesday, November 1st

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar

Monday, November 6th

  1. Free Play & Training (B 1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0 T: 6 (Training group B*)
      21:00F:0 T: 6
      21:30F:3 T: 6 (Training group A*)
      22:00F:3 T: 6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.

      Group A = from 1st class regional upward
      Group B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar